Udział w wykładzie otwartym na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu

24 listopada uczniowie klas I LPA i I LPB wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w wykładzie otwartym na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Wykład zatytułowany „Co wolno na Facebooku? Czyli czy ściągać, czy zamieszczać w Internecie” poświęcony był szeroko rozumianej tematyce praw autorskich. Uczniowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób polskie prawo definiuje szereg pojęć związanych z ochroną praw autorskich (co to jest „utwór”, prawo autorskie, autorstwo itp.).

W przystępny sposób wyjaśnione zostały zasady legalnego pobierania różnorodnych materiałów oraz konsekwencje karne, które grożą nielegalnemu pobieraniu, publikowaniu i wykorzystywaniu materiałów z sieci.

Zaskakujące okazały się reklamy oraz modele samochodów, które okazały się nielegalnymi podróbkami znanych marek.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!