Oblężenie podczas Drzwi Otwartych

4 – 5 marca 2016 r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, do „dwójki” przyjechali również uczniowie z ościennych powiatów. W sumie przez dwa dni naszą szkołę odwiedziło 726 gimnazjalistów.

4 marca w samo południe gimnazjalistów powitał dyrektor jarocińskiej „dwójki”, p. Witold Bierła oraz starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, p. Jacek Dutkiewicz.

Przed uczniami gimnazjów wystąpił zespół muzyczny oraz uczniowie z programem „Dzień z życia hotelarki” w dowcipny sposób pokazujący, że w dzisiejszym świecie nie sposób żyć bez fachowców. Piekarz upiecze bułki, mechanik naprawi zepsuty samochód, elektryk wkręci żarówkę, malarz pomaluje mieszkanie, a fryzjer wydobędzie z każdego ukryte piękno.

Następnie gimnazjaliści w towarzystwie nauczycieli i uczniów zwiedzali szkolne pracownie. Każdy, kto odwiedził każdą z 15 szkolnych pracowni zawodowych, mógł wziąć udział w losowaniu jednego z trzech podwójnych zaproszeń do kina „Echo” w Jarocinie, ufundowanych przez Stowarzyszenie XXI.

Podczas wycieczki gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca kucharzy, cukierników, piekarzy, sprzedawców, monterów zabudowy, elektryków, mechaników pojazdów samochodowych, mechaników motocyklowych, elektromechaników, operatorów obrabiarek, fryzjerów, techników mechaników, techników pojazdów samochodowych, techników elektryków, techników elektroników, techników hotelarstwa, techników usług fryzjerskich. Ponadto dowiedzieli się, czego mogą nauczyć się na dodatkowych zajęciach z przysposobienia policyjno – prawnego, przysposobienia wojskowego, przysposobienia pożarniczego, z odnawialnych źródeł energii, organizacji przyjęć okolicznościowych, wizażu i stylizacji.

W Drzwiach Otwartych brali udział również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych oraz lokalnych zakładów pracy (Zgoda, JAFO, JLA, DTA, ZPM Biegun), którzy informowali zainteresowanych o miejscach praktyk dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Swoje stoisko wystawiła również współpracująca z jarocińską „dwójką” Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji z Poznania.

A co mówili gimnazjaliści podczas zwiedzania „Dwójki” ?

- Chętnie po raz kolejny odwiedzam tę szkołę. Kilka tygodniu temu byliśmy tu na warsztatach w ramach programu „Szkoła zawodowa jest fajna”. W przyszłości chciałabym pracować w hotelu lub zajmować się organizacją usług cateringowych. Myślę, żeby przyjść do technikum hotelarskiego.

- Moja siostra skończyła w tamtym roku „dwójkę”. Zdobyła zawód, pracuje. Nie żałowała, że wybrała tę szkołę. Mile wspomina sobie spędzone tu lata. Wiele razy mówiła mi, że w tej szkole jest dobry klimat.

Zastanawiam się, jaki kierunek wybrać. Interesuję się mechaniką. W gimnazjum mieliśmy spotkania z doradcą zawodowym i powiedział, że w Jarocinie i okolicach bez trudu można znaleźć pracę jako operator obrabiarek, spawacz, mechanik maszyn. W „dwójce” mogę zdobyć zawód, po którym nie będę bezrobotny.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!