Tydzień Języków Obcych

Tydzień Języków ObcychPo raz trzeci został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Języków Obcych”, przez Panie: Renata Rożek, Hanna Pieniężna, Izabela Różańska, Ilona Andraszak, Anna Muszyńska, Natalia Mąka – Barłożyk, Agnieszka Wąsik, Natalia Klarzyńska, Małgorzata Rębisz oraz Iwona Dropik. Nad całością sprawowała opiekę Pani Dyrektor Dorota Gromada.

Przez cały tydzień „Tygodnia Języków Obcych” mogliśmy posłuchać utworów muzycznych z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, przeczytać różne sentencje w języku obcym oraz sprawdzić umiejętności językowe w zakresie pisowni i rozumienia tekstu słuchanego podczas konkursu „Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej”.

W czwartym dniu rozpoczęła się rywalizacja czternastu trzyosobowych drużyn z klas pierwszych technikum i liceum, które brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego. Konkurs składał się z sześciu części. Pierwsza część to rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, które pozwoliło wyłonić 3 zespoły z języka niemieckiego i 3 zespoły z języka angielskiego z największą liczbą punktów do dalszego etapu rywalizacji:

JĘZYK NIEMIECKI

I LW

I TMN I TF/E i THS

JĘZYK ANGIELSKI

I TMN

I LW

I LPB Drugą częścią konkursu było przedstawienie swojej drużyny w języku obcym i przygotowanie nazwy swojej drużyny. Trzecia konkurencja polegała na odgadnięciu jak największej liczby obrazków związanych z krajami niemieckojęzycznymi i anglojęzycznymi. Czwartym etapem konkurencji była rywalizacja na skojarzenia. Kolejną konkurencją było odegranie scenek sytuacyjnych w języku obcym. Ostatnia konkurencja polegała na rozwiązaniu drugiej części testu na temat wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a także atmosfera podczas konkurencji była wspaniała.

A oto zwycięskie drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce I LW - Bartosz Kordus, Karolina Andrzejczak, Marika Antkowiak

II miejsce ITF/E i THS - Aleksandra Mroczek, Anna Frankowska, Wiktoria Dajewska

III miejsce I TMN - Jakub Nowak, Krzysztof Grzegorski, Bartosz Skałecki

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce I LW - Patrycja Skrzypczak, Oliwia Rzepecka, Mikołaj Guźliński

II miejsce I TMN - Szymon Rzepka, Maciej Nowicki, Arkadiusz Udzik

III miejsce I LPB - Sandra Szlachciak, Rafał Okniański, Kacper Grieger

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz wydawnictwa językowe, a także Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zostaną wręczone na najbliższym apelu przez Dyrektora Szkoły Pana Witolda Bierłę.

Mamy nadzieję, że taka forma obchodzenia „Dni Języków Obcych” wam się podobała i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!