XVII Olimpiada Techniki Samochodowej

19 marca 2016 r. drużyna z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w półfinale XVII Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Markiewicz Paweł i Błażej Świętek z klasy IV TPS oraz Filip Roszak z klasy II TPS musiała zmierzyć się z pytaniami z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska. W olimpiadzie udział wzięło 379 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Błażej Świętek zajął 159 miejsce, a Paweł Markiewicz 179.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem olimpiady był miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun drużyny: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!