Elektrycy i elektromechanicy w Power Engineering

16 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panem Przemysławem Fatygą i Panią Małgorzatą Rębisz udali się na wycieczkę do zakładu Power Engineering w Czerwonaku. Zakład ten specjalizuje się w produkcji transformatorów mocy, transformatorów rozdzielczych oraz elementów ich wyposażenia takich jak zastawki, kadzie czy konserwatory.

Pierwszym punktem wizyty w zakładzie było zapoznanie z procesem, zasadami doboru oraz projektowania transformatorów. Następnie grupa udała się na GPZ (główny punkt zasilania 110 kW i 220 kW) gdzie znajdowały się ciekawe urządzenia m.in. izolatory oraz odłączniki i rozłączniki dużych mocy. Z kolei w hali produkcyjnej uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska proces produkcyjny transformatorów oraz poszczególne elementy znajdujące się w transformatorze (rdzeń, uzwojenia).

Wycieczka była niezwykle interesująca i pokazała sposób produkcji transformatorów energetycznych, co dla przyszłych elektryków i elektromechaników jest niezwykle przydatne.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd