Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy SamochodowejW dniu 1 kwietnia 2016r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Paweł Markiewicz, Błażej Świętek (klasa IV TPS), Paweł Stępniak (klasa III TPS) oraz Arkadiusz Pietrowski, Szymon Bączyk (IIe), Arkadiusz Bugzel (klasa Id) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 258 uczniów z 67 szkół o profilach samochodowych z całego kraju. Nasza szkoła uplasowała się w rankingu na 7 miejscu.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń: Arkadiusz Bugzel z klasy Id (uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w firmie pana Marka Walczaka - Auto Serwis) zajmując III miejsce na 66 zawodników startujących na poziomie Zasadniczej szkoły zawodowej.

Pozostali uczniowie zajęli również wysokie miejsca, co dało szkole 7 miejsce w kraju: Arkadiusz Pietrowski (ZSZ) 26 miejsce na 66 zawodników, Szymon Bączyk (ZSZ) 57 miejsce na 66 zawodników, Błażej Świętek (Technikum) 15 miejsce na 149 zawodników, Paweł Markiewicz (Technikum) 32 miejsce na 149 zawodników, Paweł Stępniak (Technikum) 40 miejsce na 149 zawodników.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show.

„Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!