Wycieczka na Targi Expopower i Greenpower

W maju roku uczniowie klasy II Technikum elektronicznego z przysposobieniem odnawialne źródła energii wraz z opiekunami panem Przemysławem Fatygą i panem Krystianem Walczakiem udali się na wycieczkę na Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower i Greenpower w Poznaniu.

Na targach można było zobaczyć najnowszy sprzęt i urządzenia wykorzystywane w przemyśle energetycznym oraz odnawialne źródła energii.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z zakresu odnawialnych źródeł energii, na których można było obejrzeć najnowsze elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne oraz kompleksowe systemy montażowe. Nie zabrakło też ciekawostek dla fanów motoryzacji w związku z prezentacją najnowszego samochodu elektrycznego firmy TESLA.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowościami technicznymi w zakresie elektrotechniki i odnawialnych źródeł energii, co jest niezbędne na dzisiejszym rynku pracy.