Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4

24 września naszą szkołę odwiedziły dzieci z klasy II e Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie z wychowawcą Panią Martą Idziak. Uczniowie zwiedzili oraz wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli w pracowni fryzjerskiej, elektrycznej, na warsztatach szkolnych oraz na sali gimnastycznej. Wszystkie dzieci zachwycone były wizytą u fryzjerek. Na fotelach pierwsi zasiedli chłopcy, którzy układali włosy „na żel”, dziewczynki z kolei prezentowały się w pięknych warkoczach Elsy z Krainy Lodu.

Kolejnym punktem wycieczki była prezentacja przygotowana przez Pana Jana Nowickiego, w trakcie której uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje piorun i jak może być niebezpieczny. Dzieci mogły też – pod opieką pana Tadeusza Teodorczyka – uruchomić i zatrzymać silniki elektryczne, spróbować samodzielnie przy użyciu baterii wytworzyć prąd elektryczny. Ostatnim miejscem na warsztatch szkolnych, które odwiedziły dzieci była pracownia mechaniczna, gdzie pan Andrzej Juszczak pokazał wolnostojącą wiertarkę i wyjaśnił zasady jej działania. Wszystkie odwiedzane miejsca wzbudzały w dzieciach ogromne emocje a pytaniom dzieci nie było końca. Ostatnim punktem wycieczki były długo przez dzieci wyczekiwane zajęcia na sali gimnastycznej przygotowane przez pana Roberta Węclewskiego.

Ogromną niespodzianką było dla dzieci poznanie pani Marzeny Kościelniak, mistrzynię Polski w biegach przez płotki na 400m, która przeprowadziła rozgrzewkę. Zachwytom dzieci nie było końca dlatego każde z nich zrobiło sobie zdjęcie z mistrzynią, które z pamiątkowym podpisem wręczone zostało dzieciom na zajęciach szkolnych. Uczniowie mogli też bawić się w labiryncie, skakać na linie czy zatańczyć w sali aerobiku.

Wizyta w naszej szkole przyniosła dzieciom wiele radości, a opuszczając mury szkolne dzieci pytały czy mogą przyjść tutaj znów za tydzień. To chyba stanowi najlepsze podsumowanie ich wizyty!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd