Medal Edukacji Narodowej dla Jacka Dutkiewicza Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie

Pan Jacek Dutkiewicz 15 października 2015 roku z rąk pani Elżbiety Walkowiak wielkopolskiej kurator oświaty odebrał Medal Edukacji Narodowej.

O nadanie odznaczenie w uznaniu zasług Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie dla rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu jarocińskiego wnioskował Witold Bierła, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Pan Jacek Dutkiewicz prowadzi działalność gospodarczą jako rzemieślnik od 1982r., będąc jednocześnie członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Od 2009 roku pełni funkcję Starszego Cechy Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Od 1985 r. w swoim zakładzie rozpoczął szkolenie uczniów - pracowników młodocianych w ramach nauki zawodu mechanik pojazdów samochodowych, blacharz pojazdowy, elektromechanik pojazdów samochodowych. W zakładzie prowadzonym przez Jacka Dutkiewicza co roku odbywają miesięczne praktyki, studenci z Politechniki Poznańskiej oraz uczniowie z technikum samochodowego z Poznania i Jarocina. Do dnia dzisiejszego jako mistrz wyszkolił 78 uczniów. Jest również członek komisji egzaminacyjnych przy Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu w zawodach mechanik, blacharz, elektromechanik pojazdów samochodowych.

Jako Starszy Cechy Rzemiosł Różnych w Jarocinie współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Co roku bierze udział w promowaniu szkolnictwa zawodowego wśród uczniów gimnazjów powiatu jarocińskiego. Wspiera szkołę w realizacji jej zadań dydaktycznych i wychowawczych. Wspiera finansowo organizowane przez szkołę przedsięwzięcia. Współorganizuje konkursy i akcje o charakterze profilaktycznym kierowane dla młodzieży („Karta ratownicza”, cykliczny „Konkurs wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów w zakładach rzemieślniczych”).

Pan Jacek Dutkiewicz został wcześniej odznaczony Złotą Odznaką „Za szkolenie uczniów w rzemiośle” oraz srebrnym medalem imienia Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd