Stypendystki Fundacji Ogród Marzeń

Cztery uczennice naszej szkoły Dominika Kermes z III LW, Anna Stachowiak z II LPB, Angelika Śpitalniak z II TF oraz Marharyta Zilinskaya z III LPA zostały stypendystkami Fundacji „Ogród Marzeń” z Jarocina w ramach programu stypendialnego „Kuźnia Młodych Talentów”. O stypendia mogli starać się uczniowie, którzy mają dobre wyniki w nauce i trudną sytuację materialną oraz uczniowie uzdolnieni artystycznie. Aby dostać stypendium, trzeba spełnić jeszcze jeden ważny warunek - wykazać się działalnością społeczną na rzecz szkoły, kolegów, miejscowości, w której się żyje. Fundacja chce bowiem doceniać młodych ludzi, którzy nie myślą tylko o sobie, ale potrafią dać cząstkę siebie innym, potrafią dzielić się swoim talentem. Wszystkie stypendystki spełniły te wymagania.

Anna Stachowiak stypendystką Fundacji „Ogród Marzeń” została po raz czwarty. Doceniono jej działalność artystyczną (Ania śpiewa i recytuje) oraz pracę wolontariusza. Ania opiekuje się podopiecznymi Fundacji „Ogród Marzeń”. Praca ta, jak sama stwierdza, daje jej ogromną radość i motywuje do dalszego działania.

Dominika Kermes otrzymuje stypendium już po raz drugi. Mimo tego, że jest w klasie maturalnej stara się rozwijać swoje talenty, szczególnie talent plastyczny. Sporo czasu poświęca również na naukę, czytanie, działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” oraz wolontariat. Ma jasno sprecyzowane plany na przyszłość Chciałabym w dalszym ciągu się rozwijać, napisać książkę, dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia.

Angelika Śpitalniak stypendium otrzymała po raz pierwszy. W ten sposób doceniono jej talent wokalny. Z sukcesami uczestniczyła w wielu przeglądach i konkursach piosenki na terenie całej Polski. Jej przygoda z piosenką zaczęła się przed 11 laty. W wieku 6 lat odniosła swój pierwszy sukces, zdobywając nagrodę specjalna na festiwalu piosenki w Gliwicach. Sama o sobie powiedziała Uwielbiam tańczyć i śpiewać, kocham to robić, dlatego swój talent ciągle rozwijam systematyczną pracą. Biorę też udział w szkolnych uroczystościach, koncertach charytatywnych i konkursach piosenki. Dzięki tej pracy znalazłam się gronie zdolnej i utalentowanej młodzieży otrzymując stypendium Fundacji „Ogród Marzeń”. Wiele zawdzięczam swojej mamie, która poświęca mi swój czas, wspiera mnie i pomaga rozwijać mój talent i pasję, jaką jest muzyka. Jej życiowym mottem są słowa Paulo Coelho Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepszym!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!