Drukuj

EKOKREATYWNI

Uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w konkursie „EKOKREATYWNI”, zorganizowanym przez Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Konkurs polegał na wykonaniu przedmiotów użytkowych z odpadów. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej poprzez propagowanie prawidłowego postępowania z odpadami oraz kształtowanie zdolności plastycznych i pobudzanie wyobraźni. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny złożone z uczniów klas I LW, I LPA, I TM/N.

Zespół I
1. Bartosz Skałecki
2. Mateusz Łakomy
3.Arkadiusz Udzik
4. Michalina Jaśkowiak
5. Filip Papież
6. Oliwia Rzepecka
7. Marika Antkowiak

Zespół II
1.Wiktoria Bartkowiak
2. Malwina Nagła
3. Martyna Roszak
4. Karolina Jakóbczak
5. Angelika Ostojska
6. Paulina Haremska
7. Szymon Rzepka

Zespół I wykonał szafę, lampę oraz ubrania. Szafa została skonstruowana z drewnianych palet. Przestrzenie między deskami wypełnione zostały zgniecionymi gazetami. Całość obłożono kartonem i szarym papierem. Szafę pomalowano farbą do drewna. Z kartonów oklejonych srebrną folia zbudowano też telewizor i DVD. Z kolei konstrukcja lampy powstała z elektroodpadów i worków. Kosz powstał z plastikowych kubków. Lampa jest zasilana energią słoneczną. Z gazet uszyto bluzkę i rozkloszowaną spódnicę.

Zespół II przygotował parasol, pufę oraz ławę. Na stelaż ze starego parasola przyklejono kilka warstw stretchu, a na to zużyte płyty CD. Rączka parasolki została owinięta gazetami i folią bąbelkową. Najbardziej skomplikowaną konstrukcję posiadała pufa. Podstawą do jej wykonania było drewniane koło, na które przyklejono plastikowe butelki. Do tworzenia pufy wykorzystano również piankę, gazety, stretch oraz płyty CD. Z kolei główna konstrukcję ławy owinięto gazetami i stretchem. Obrus wykonano z białych worków foliowych. Na ławie pojawiły się też plastikowe nakrycie i sztućce oraz wykonany ze płyty graficznej komputera talerz na słodycze.

Wszystkim EKOKREATYWNYM bardzo dziękuję za duży wkład pracy- wielką pomysłowość i kreatywność oraz estetykę wykonania naszych przedmiotów. Całość prac można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Opiekun - Hanna Wardeńska

DMC Firewall is a Joomla Security extension!