Drukuj

Konkurs historyczny

W dniach 6 i 7 listopada 2015 roku w Kompleksie Hotelowym „Borowianka” w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno - Krajoznawczego Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim: „Młodzi pamiętają”.

Organizatorem konkursu była Wielkopolska Korporacja Oddziałów PTTK, a współorganizatorami m. in. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Ostrowskie, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolski, Komisja Turystyki w Resorcie Spraw Wewnętrznych, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.

W finale udział wzięło 10 drużyn wyłonionych podczas eliminacji rozegranych w dn. 8 – 9 czerwca br. w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. III LW - Dominika Kermes, Grzegorz Wachowiak, Remigiusz Lelental oraz z kl. II LW - Przemysław Zielnik. Opiekunem drużyny był Władysław Staśkiewicz.

Uczestnicy finału musieli rozwiązać test z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim /30 pytań/ i test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego /zagadnienia podstawowe – 30 pytań/ oraz wykonać zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła VI miejsce.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!