Drukuj

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem KonsumentówDnia 22 czerwca w środę odbyło się spotkanie z Panem Hubertem Olejniczakiem - Rzecznikiem Praw Konsumenta powiatu jarocińskiego z uczniami ZSP nr 2.

Spotkanie zorganizowano w ramach przedmiotu obsługa klienta w ZSZ w zawodzie sprzedawca oraz podstaw przedsiębiorczości, na których są omawiane treści dotyczące praw konsumenta.

Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie są zadania rzecznika czyli m.in. zapewnienie konsumentom bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony konsumentów; występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony interesów i praw konsumentów raz udzielanie konsumentom pomocy przy dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali jakie mają prawa jako konsumenci, na co powinni zwrócić uwagę podczas zakupów m.in. na odległość przez Internet, w jaki sposób liczyć terminy reklamacji oraz jak egzekwować swoje prawa. Podczas spotkania padło kilka interesujących pytań, na które wyczerpująco odpowiedział Pan Olejniczak. Po spotkaniu uczniowie jednoznacznie stwierdzili, że było to dobrze spędzony czas pełen ciekawych przykładów z życia codziennego.

Magdalena Cyfert

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd