Spotkanie z misjonarzem

Spotkanie z misjonarzem 22 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Z młodzieżą spotkał się absolwent naszej szkoły z roku 2007, brat Krzysztof Walendowski, werbista. Brat Krzysztof od dwóch lat pracuje jako misjonarz w Boliwii. Na co dzień jest sekretarzem biskupa Krzysztofa Błasika i administratorem ośrodka dla dzieci ulicy w Oruro.

Brat Krzysztof Walendowski opowiadał o swoim powołaniu. Jego marzeniem była praca misyjna, nie chciał jednak od razu wstępować do zakonu. Dokonanie wyboru życiowej drogi powierzył Bogu. Złożył dokumenty do seminarium werbistów w Pieniężnej oraz na ratownictwo medyczne na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Postanowił, że pójdzie tam, skąd przyjdzie pierwsza odpowiedź. Pierwsza przyszła odpowiedź z Pieniężnej i w 2007 roku rozpoczął postulat w Pieniężnej.

Do Boliwii wyjechał w 2014 roku. Przez 3 miesiące uczył się języka hiszpańskiego. Początki były bardzo trudne. Problemy sprawiała zwykła komunikacja z mieszkańcami Oruro, miasta położonego w zachodniej Boliwii. Trudno było mu się zaaklimatyzować, Oruro jest leży bowiem na wysokości 3.700 metrów nad poziomem morza w Andach Zachodnich.

Brat Krzysztof opowiadał o swoim codziennym życiu, szczególnie o pracy w ośrodku dla dzieci ulicy im. Jana Pawła II. Z pomocy korzysta około 50 dzieci. Mogą się tu umyć, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc w nauce. Centrum wspiera edukację dzieci. Kupuje dla nich szkolne mundurki, zeszyty, przybory szkolne.

Misjonarz swoje wystąpienie uzupełnił pokazem zdjęć z Boliwii, dzięki czemu łatwiej można było sobie wyobrazić warunki życia mieszkańców Boliwii.

Brat Krzysztof zachęcał również do odwiedzania swojego profilu na facebooku https://www.facebook.com/krzysztof.walendowski, na którym zamieszcza zdjęcia i filmy z Boliwii.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd