Obóz przysposobienia wojskowego – Machliny 2016

Obóz przysposobienia wojskowego – Machliny 2016Dyrekcja, uczniowie, rodzice, opiekunowie i wychowawca klasy I Liceum Ogólnokształcącego pragną wyrazić głęboką wdzięczność Zarządowi Banku Spółdzielczego w Jarocinie i Jarocińskiemu Starostwu Powiatowemu za ofiarowaną pomoc finansową, która umożliwiła zrealizowanie wyjazdu szkoleniowego uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w Machlinach w czerwcu 2016 r.

Już po raz dziewiąty uczniowie liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w ZSP nr 2 w Jarocinie mieli okazję posmakować żołnierskiego życia w czasie obozu szkoleniowego w Machlinach, w małej miejscowości położonej na Pojezierzu Drawskim. W dniach 6-12 czerwca 2016r. 33 osobowa grupa uczniów mieszkała w stanicy ZHP gdzie mieściło się obozowisko.

W ramach licznych zajęć obozowych w Machlinach, nasi uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach z musztry i służby wartowniczej. Ponadto w czasie nocnych alarmów uczniowie poszukiwali uprowadzonych wartowników, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach obozowych, transportowali poszkodowanych do szpitala polowego w obozie na przygotowanych własnoręcznie noszach. W czasie jednego z alarmów zmienili miejsce obozowiska i uczniowie spali pod gołym niebem. Młodzież wzięła udział w ćwiczeniach alarmu chemicznego i poszukiwania wskazówek w terenie, taktyki ogólnej ze sprzętem i z wykorzystaniem środków pozoracji walki. Przeszli szkolenie z zasad zachowania się żołnierzy, brali udział w strzelaniu. Przeprowadzono również marsz na azymut. Uczniowie ochraniali obozowisko wystawiając służbę dyżurną oraz wartę.

Uczniowie byli też na wycieczce w Kołobrzegu. Zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, obejrzeli pomnik Zaślubin Polski z morzem oraz spacerowali po plaży. Odbył się oczywiście chrzest obozowy. Uczniowie otrzymali odznaki za udział w obozie i gratulacje od nauczycieli ZSP nr 2 w Jarocinie tj. komendanta obozu pana Jacka Adamczaka oraz instruktorów: pani Małgorzaty Rębisz, pani Marzeny Kościelniak, pani Moniki Mankiewicz – Wieczorek, pana Wojciecha Krzyżanowskiego oraz sprawującego nadzór nad szkoleniem wojskowym chor. Macieja Zaborowskiego z 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk w Jarocinie.

Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w parku linowym w Czaplinku. W czasie wolnym pływali na kajakach po jeziorze tuż obok obozu, kąpali się w jeziorze, opalali się, grali w piłkę, smażyli kiełbaski przy ognisku i bawili się na dyskotece.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!