Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/17 w naszej szkole

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego1 września 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 spotkało zaszczytne wyróżnienie – szkoła była gospodarzem wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego. Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością liczni goście:

  • pani Teresa Wargocka – Wiceminister, sekretarz stanu w MEN,
  • pani Marlena Maląg – Wicewojewoda Wielkopolski,
  • Ksiądz biskup Łukasz Buzun – Biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej,
  • pani Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty,
  • pan Piotr Kaleta – Poseł na Sejm RP,
  • pan Jan Mosiński – Poseł na Sejm RP,
  • pan Łukasz Mikołajczyk – Senator RP,
  • pan Andrzej Wojtyła – Senator RP,
  • pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Poza wymienionymi osobami na wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego gościli także przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu województwa wielkopolskiego, w tym gospodarz powiatu jarocińskiego, pan Bartosz Walczak – starosta jarociński oraz gospodarz miasta – pan Adam Pawlicki – burmistrz Jarocina. W mury naszej szkoły zawitali również przedstawiciele służb mundurowych, wśród których był m.in. inspektor Roman Kuster – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz reprezentanci organizacji współpracujących z samorządem województwa wielkopolskiego, powiatu jarocińskiego oraz naszą szkołę, a wśród nich pan Przemysław Olejnik – Prezes Stowarzyszenia Eugeniusza Kwiatkowskiego. Obecni również byli emerytowani dyrektorzy naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele oo. franciszkanów. Następnie zaproszeni goście, pracownicy szkoły oraz uczniowie udali się na teren szkoły, by uczestniczyć w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi szkoły – Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Aktu odsłonięcia tablicy dokonali wiceminister edukacji narodowej – pani Teresa Wargocka, wicewojewoda wielkopolska – pani Marlena Maląg oraz starosta jarociński - pan Bartosz Walczak. Prowadzący w krótkim rysie historycznym podkreślili zasługi Eugeniusza Kwiatkowskiego w budowie przedwojennej Polski i postawili młodzieży za wzór tego wielkiego polskiego patriotę. Po odsłonięciu tablicy wszyscy udali się na salę gimnastyczną, by wziąć udział w drugiej części inauguracji.

Minutą ciszy upamiętniono ofiary II wojny światowej, której wybuch zniweczył szanse tysięcy młodych Polaków na edukację i odebrał możliwość realizacji planów.

Gości, nauczycieli i uczniów powitał dyrektor szkoły – Witold Bierła. Podkreślał rangę wydarzenia, którego byliśmy uczestnikami i wyjaśnił, że to efekt ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów. Z radością dodał, że wyniki egzaminów maturalnego oraz zawodowego był w ubiegłym roku szkolnym najwyższym w historii szkoły. Podkreślił także, że jesteśmy największą szkołą, która oferuje wiele kierunków kształcenia.

Następnie głos zabrała pani Teresa Wargocka, która gratulowała dyrektorowi, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom dużego wysiłku włożonego w budowanie pozytywnego obrazu szkoły. Podkreśliła, jak bardzo ważne jest, by uczyć się, zdobywać zawód i dzięki temu służyć Ojczyźnie – jak patron szkoły.

Pani Marlena Maląg w imieniu wojewody wielkopolskiego, pana Zbigniewa Hoffmanna, życzyła wszystkim satysfakcjonującego roku szkolnego. Podkreśliła również, że gwarantem sukcesu edukacyjnego jest dobra współpraca nauczycieli, rodziców i uczniów

Z kolei starosta – pan Bartosz Walczak zwrócił się do uczniów ze słowami, by czerpali jak najwięcej od nauczycieli, ponieważ zaowocuje to w ich dorosłym życiu.

Po części oficjalnej uczniowie i absolwenci szkoły zaprezentowali żywiołowe przedstawienie, które ukazywało większość kierunków kształcenia oferowanych w szkole. Gra aktorska, dynamiczna muzyka, niebanalne stylizacje fryzur spodobały się wszystkim zebranym na sali.

Goście po zakończeniu wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego udali się do Parku Zwycięstwa w Jarocinie, gdzie wzięli udział w apelu poległych i złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jarocińskiej, poległych podczas II wojny światowej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!