Noc Naukowców

Noc naukowcówW dniu 30.09.2016r. grupa 70 uczniów wraz z opiekunami – p. I. Suligą, p. T. Klaczyńskim, p. P. Fatygą, p. K. Walczakiem i p. A. Wąsik wybrała się na Politechnikę Poznańską, aby uczestniczyć w Nocy Naukowców. Na Kampusie Piotrowo młodzież miała niepowtarzalną okazję w niebanalny sposób zgłębić tajemnice fizyki, chemii, robotyki czy mechaniki. Na uczniów oprócz wykładów i filmów czekały między innymi Konkurs Krzykaczy, stoisko Unia Europejska bez tajemnic, laboratorium Ignacego Łukasiewicza, doświadczenia z ciekłym azotem, Laboratorium Szalonego Chemika, laboratorium detektywistyczne z pobieraniem śladów linii papilarnych, prezentacja sprzętu policyjnego, prezentacja kuchni molekularnej czy efekty holograficzne. Młodzież mogła ponadto uczestniczyć w pokazie wytwarzania energii, wykonać badania samochodu, zobaczyć jak działa silnik odrzutowy, wziąć udział w mechatronicznym mundialu (pneumatyczny symulator rzutów karnych), zobaczyć jak rozchodzi się ciepło, zostać na chwilę maszynistą Pendolino oraz obejrzeć pokaz mikroskopowy osadu z oczyszczalni ścieków.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłym roku równie licznie i chętnie wezmą udział w kolejnej Nocy Naukowców, a w przyszłości może sami będą ją tworzyć

W dniu 30.09.2016r. grupa 70 uczniów wraz z opiekunami – p. I. Suligą, p. T. Klaczyńskim, p. P. Fatygą, p. K. Walczakiem i p. A. Wąsik wybrała się na Politechnikę Poznańską, aby uczestniczyć w Nocy Naukowców. Na Kampusie Piotrowo młodzież miała niepowtarzalną okazję w niebanalny sposób zgłębić tajemnice fizyki, chemii, robotyki czy mechaniki. Na uczniów oprócz wykładów i filmów czekały między innymi Konkurs Krzykaczy, stoisko Unia Europejska bez tajemnic, laboratorium Ignacego Łukasiewicza, doświadczenia z ciekłym azotem, Laboratorium Szalonego Chemika, laboratorium detektywistyczne z pobieraniem śladów linii papilarnych, prezentacja sprzętu policyjnego, prezentacja kuchni molekularnej czy efekty holograficzne. Młodzież mogła ponadto uczestniczyć w pokazie wytwarzania energii, wykonać badania samochodu, zobaczyć jak działa silnik odrzutowy, wziąć udział w mechatronicznym mundialu (pneumatyczny symulator rzutów karnych), zobaczyć jak rozchodzi się ciepło, zostać na chwilę maszynistą Pendolino oraz obejrzeć pokaz mikroskopowy osadu z oczyszczalni ścieków.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłym roku równie licznie i chętnie wezmą udział w kolejnej Nocy Naukowców, a w przyszłości może sami będą ją tworzyć.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!