Stypendia „Kuźnia Młodych Talentów”

Stypendia „Kuźnia Młodych Talentów”4 października 2016r. w siedzibie FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ odbyła się gala wręczenia certyfikatów stypendialnych dla uzdolnionej młodzieży, w ramach programu KUŹNIA MŁODYCH TALENTÓW, wśród których znalazło się 7 uczniów z naszej szkoły. Imprezę uświetniły występy stypendystów. W tym roku młodzież przygotowała wyjątkowy koncert. Zagrano na sześciu instrumentach, a wśród utworów pojawiły się tak znane utwory: Hallelujach, zagrane przez duet gitarowy, Whisky grupy Dżem - wykonane przez akordeonistę i gitarzystę – uczniów naszej szkoły, Arek Udzik i Jakub Tomaszewski, Tico-Tico na keyboardzie zagrała nasza Weronika Dajewska z II TH i świetną improwizację na bębnie stworzył Arek Udzik.

Zaprezentowały się także solistki, a swoje własne kompozycje jazzowo-gitarowe zagrał Bartosz Górnaś.

Tak dobrze nie było jeszcze nigdy! Myślę, że czas stworzyć orkiestrę Wesołych Ogrodników - powiedziała prezes jarocińskiej fundacji Beata Frąckowiak-Piotrowicz.

Fundacja "Ogród Marzeń" już po raz szósty przyznała 21 stypendiów uzdolnionej młodzieży z terenów Ziemi Jarocińskiej. Kto je otrzymał z naszej szkoły? Sprawdźcie sami!

- Wiktoria Dajewska (gmina Jaraczewo) – II TH

- Jakub Matuszewski (gmina Kotlin) – IV TE/N

- Filip Papież (gmina Jaraczewo)- II LW

- Anna Stachowiak (gmina Nowe Miasto)- III LPB

- Angelika Szymkowiak (gmina Jarocin)- I LPB

- Angelika Śpitalniak (gmina Żerków) - III TFN

- Arkadiusz Udzik (gmina Koźmin)- II TME

Nie udałoby się wręczyć aż tylu stypendiów, gdyby nie ogólnopolski program „Równe Szanse” Fundacji im. Stefana Batorego i darowizny lokalnych firm: Firma Drobud, San-Gaz Jarocin, Polwos oraz Danuty Maćkowiak, która wspiera program Kuźnia Młodych Talentów jako darczyńca indywidualny. Fundacja przeznaczyła również na fundusz niewielką część środków zebranych w ramach 1%.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

Wypowiedzi uczniów:

Angelika Szymkowiak - I LPB - moim zainteresowaniem jest rysowanie twarzy oraz sylwetek ludzi. Swoją pasję doskonaliłam poprzez uczęszczanie na różnego typu zajęcia plastyczne oraz konkursy. Mój talent zauważono już w przedszkolu podczas robienia dekoracji świątecznych. Szkołę podstawową oraz gimnazjum reprezentowałam w wielu konkursach plastycznych, w których trzy razy zajęłam I miejsce, cztery razy II miejsce. Moje obrazy maluję za pomocą farb, kredek, pisaków oraz ołówka. Jestem bardzo kreatywną osobą, lubię dzielić się moim talentem z innymi, dlatego od niedawna postanowiłam zostać wolontariuszką. Stypendium umożliwiłoby mi dalszy rozwój i urozmaicenie moich zdolności. Otrzymane pieniądze przeznaczyłabym na zakup nowego sprzętu do malowania. Moje dalsze plany wiąże z pójściem na studia na Uniwersytecie Akademii Sztuki w Poznaniu. Po ich ukończeniu chciałabym rozpocząć karierę malarza i rysować portrety. Bardzo ciekawią mnie ludzie, ich rysy twarzy, kształty i ciekawe osobowości. Również chciałabym ozdobić całe miasto moimi pomysłami artystycznymi, by ludzie dostrzegli, jak ważne i piękne jest malarstwo.

Angelika Śpitalniak - IIITFN - moim zainteresowaniem jest śpiew. Śpiewam od 6 roku życia. Biorę udział w licznych konkursach piosenki- młodzieżowe, religijne, patriotyczne. Biorę udział także w koncertach charytatywnych. Jestem stypendystką Fundacji Ogród Marzeń od roku szkolnego 2015/2016, przez ten czas pomagam jako wolontariusz w różnych akcjach dla dzieci. Stypendium pomogło mi rozwijać się bardziej w kierunku śpiewu gdyż uczęszczam na prywatne lekcje zajęć muzycznych. W konkursach zajmuję liczne miejsca na podium- przez te osiągnięcia właśnie zostałam stypendystką.

Anna Stachowiak- IIILPB – jestem stypendystką Fundacji Ogród Marzeń po raz piąty. Stypendium pozwala rozwijać mi moje zainteresowanie, którym jest śpiew. Od dawna śpiewam i recytuję. Osiągam wiele sukcesów. Została doceniona też moja działalność wolontariacka. Pomoc innym daje mi ogromną satysfakcję, radość i motywację do dalszego działania.

Jakub Matuszewski – IVTEN – stypendium mam zamiar przeznaczyć na dalszą naukę, rozwijanie swoich pasji, którą jest elektronika, muzyka, ale również technologia w sportach motorowych. Staram się łączyć wszystkie swoje pasje w szczególności muzykę z elektroniką. Gram również w Zespole Akordeonowym Kotlin.

Wiktoria Dajewska – IITHS – moje hobby to głównie muzyka, śpiew, nauka języków obcych, a w szczególności hotelarstwo. Uwielbiam czytać książki przygodowe oraz podróżować i poznawać ciekawe miejsca. Moim największymi sukcesami są występy muzyczne na różnych festiwalach i akcjach charytatywnych oraz konkursy recytatorskie. Stypendium, które otrzymałam, przeznaczę na dalsze kontynuowanie nauki w ognisku muzycznym.

Filip Papież – IILW – moim hobby jest sport, a w szczególności karate, na które uczęszczam już 9 lat. Karate to drogi sport, dlatego stypendium, które otrzymałem pozwoli mi zająć się nim na bardzo wysokim poziomie. Wszelkie obozy, gdzie można ćwiczyć z najlepszymi zawodnikami świata kosztują ok.800zł, mimo olbrzymiej kwoty, satysfakcja jest ogromna. Pomijając wyjazdy, prawdziwemu zawodnikowi potrzebne jest dobre wyposażenie- nogolenniki, piąstkówki, szczęka są niezbędne podczas walki sportowej. Oczywiście te przedmioty nie sprawią, iż będę lepszy, ale dadzą mi większy komfort podczas walki i zapewnią bezpieczeństwo.

Arkadiusz Udzik – IITMN – interesuję się muzyką, a zwłaszcza reggae oraz całą kulturą związaną z nurtem tej sztuki. Moim hobby jest gra na różnych instrumentach, głównie gram na gitarze i tę umiejętność kształcę pod okiem profesjonalisty. Lubię próbować nowych brzmień, dlatego pogrywam także na harmonijce ustnej, tzw. „klawiszach” oraz bębnie afrykańskim djembe. Osobiście uważam, że moim największym osiągnięciem, a także spełnieniem marzeń było zagranie jednego utworu z profesjonalnym zespołem reggae. Stypendium da mi możliwość dalszego rozwoju i otworzy nowe drogi przede mną. Wykorzystam je na zakup nowego sprzętu oraz opłacenie zajęć muzycznych. Planuję dalej się rozwijać i grać muzykę, która niesie przesłanie i trafia do naszej świadomości, potrafi odmienić nasze serca.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!