Drukuj

Stypendia „Kuźnia Młodych Talentów”

Stypendia „Kuźnia Młodych Talentów”4 października 2016r. w siedzibie FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ odbyła się gala wręczenia certyfikatów stypendialnych dla uzdolnionej młodzieży, w ramach programu KUŹNIA MŁODYCH TALENTÓW, wśród których znalazło się 7 uczniów z naszej szkoły. Imprezę uświetniły występy stypendystów. W tym roku młodzież przygotowała wyjątkowy koncert. Zagrano na sześciu instrumentach, a wśród utworów pojawiły się tak znane utwory: Hallelujach, zagrane przez duet gitarowy, Whisky grupy Dżem - wykonane przez akordeonistę i gitarzystę – uczniów naszej szkoły, Arek Udzik i Jakub Tomaszewski, Tico-Tico na keyboardzie zagrała nasza Weronika Dajewska z II TH i świetną improwizację na bębnie stworzył Arek Udzik.

Zaprezentowały się także solistki, a swoje własne kompozycje jazzowo-gitarowe zagrał Bartosz Górnaś.

Tak dobrze nie było jeszcze nigdy! Myślę, że czas stworzyć orkiestrę Wesołych Ogrodników - powiedziała prezes jarocińskiej fundacji Beata Frąckowiak-Piotrowicz.

Fundacja "Ogród Marzeń" już po raz szósty przyznała 21 stypendiów uzdolnionej młodzieży z terenów Ziemi Jarocińskiej. Kto je otrzymał z naszej szkoły? Sprawdźcie sami!

- Wiktoria Dajewska (gmina Jaraczewo) – II TH

- Jakub Matuszewski (gmina Kotlin) – IV TE/N

- Filip Papież (gmina Jaraczewo)- II LW

- Anna Stachowiak (gmina Nowe Miasto)- III LPB

- Angelika Szymkowiak (gmina Jarocin)- I LPB

- Angelika Śpitalniak (gmina Żerków) - III TFN

- Arkadiusz Udzik (gmina Koźmin)- II TME

Nie udałoby się wręczyć aż tylu stypendiów, gdyby nie ogólnopolski program „Równe Szanse” Fundacji im. Stefana Batorego i darowizny lokalnych firm: Firma Drobud, San-Gaz Jarocin, Polwos oraz Danuty Maćkowiak, która wspiera program Kuźnia Młodych Talentów jako darczyńca indywidualny. Fundacja przeznaczyła również na fundusz niewielką część środków zebranych w ramach 1%.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

Wypowiedzi uczniów:

Angelika Szymkowiak - I LPB - moim zainteresowaniem jest rysowanie twarzy oraz sylwetek ludzi. Swoją pasję doskonaliłam poprzez uczęszczanie na różnego typu zajęcia plastyczne oraz konkursy. Mój talent zauważono już w przedszkolu podczas robienia dekoracji świątecznych. Szkołę podstawową oraz gimnazjum reprezentowałam w wielu konkursach plastycznych, w których trzy razy zajęłam I miejsce, cztery razy II miejsce. Moje obrazy maluję za pomocą farb, kredek, pisaków oraz ołówka. Jestem bardzo kreatywną osobą, lubię dzielić się moim talentem z innymi, dlatego od niedawna postanowiłam zostać wolontariuszką. Stypendium umożliwiłoby mi dalszy rozwój i urozmaicenie moich zdolności. Otrzymane pieniądze przeznaczyłabym na zakup nowego sprzętu do malowania. Moje dalsze plany wiąże z pójściem na studia na Uniwersytecie Akademii Sztuki w Poznaniu. Po ich ukończeniu chciałabym rozpocząć karierę malarza i rysować portrety. Bardzo ciekawią mnie ludzie, ich rysy twarzy, kształty i ciekawe osobowości. Również chciałabym ozdobić całe miasto moimi pomysłami artystycznymi, by ludzie dostrzegli, jak ważne i piękne jest malarstwo.

Angelika Śpitalniak - IIITFN - moim zainteresowaniem jest śpiew. Śpiewam od 6 roku życia. Biorę udział w licznych konkursach piosenki- młodzieżowe, religijne, patriotyczne. Biorę udział także w koncertach charytatywnych. Jestem stypendystką Fundacji Ogród Marzeń od roku szkolnego 2015/2016, przez ten czas pomagam jako wolontariusz w różnych akcjach dla dzieci. Stypendium pomogło mi rozwijać się bardziej w kierunku śpiewu gdyż uczęszczam na prywatne lekcje zajęć muzycznych. W konkursach zajmuję liczne miejsca na podium- przez te osiągnięcia właśnie zostałam stypendystką.

Anna Stachowiak- IIILPB – jestem stypendystką Fundacji Ogród Marzeń po raz piąty. Stypendium pozwala rozwijać mi moje zainteresowanie, którym jest śpiew. Od dawna śpiewam i recytuję. Osiągam wiele sukcesów. Została doceniona też moja działalność wolontariacka. Pomoc innym daje mi ogromną satysfakcję, radość i motywację do dalszego działania.

Jakub Matuszewski – IVTEN – stypendium mam zamiar przeznaczyć na dalszą naukę, rozwijanie swoich pasji, którą jest elektronika, muzyka, ale również technologia w sportach motorowych. Staram się łączyć wszystkie swoje pasje w szczególności muzykę z elektroniką. Gram również w Zespole Akordeonowym Kotlin.

Wiktoria Dajewska – IITHS – moje hobby to głównie muzyka, śpiew, nauka języków obcych, a w szczególności hotelarstwo. Uwielbiam czytać książki przygodowe oraz podróżować i poznawać ciekawe miejsca. Moim największymi sukcesami są występy muzyczne na różnych festiwalach i akcjach charytatywnych oraz konkursy recytatorskie. Stypendium, które otrzymałam, przeznaczę na dalsze kontynuowanie nauki w ognisku muzycznym.

Filip Papież – IILW – moim hobby jest sport, a w szczególności karate, na które uczęszczam już 9 lat. Karate to drogi sport, dlatego stypendium, które otrzymałem pozwoli mi zająć się nim na bardzo wysokim poziomie. Wszelkie obozy, gdzie można ćwiczyć z najlepszymi zawodnikami świata kosztują ok.800zł, mimo olbrzymiej kwoty, satysfakcja jest ogromna. Pomijając wyjazdy, prawdziwemu zawodnikowi potrzebne jest dobre wyposażenie- nogolenniki, piąstkówki, szczęka są niezbędne podczas walki sportowej. Oczywiście te przedmioty nie sprawią, iż będę lepszy, ale dadzą mi większy komfort podczas walki i zapewnią bezpieczeństwo.

Arkadiusz Udzik – IITMN – interesuję się muzyką, a zwłaszcza reggae oraz całą kulturą związaną z nurtem tej sztuki. Moim hobby jest gra na różnych instrumentach, głównie gram na gitarze i tę umiejętność kształcę pod okiem profesjonalisty. Lubię próbować nowych brzmień, dlatego pogrywam także na harmonijce ustnej, tzw. „klawiszach” oraz bębnie afrykańskim djembe. Osobiście uważam, że moim największym osiągnięciem, a także spełnieniem marzeń było zagranie jednego utworu z profesjonalnym zespołem reggae. Stypendium da mi możliwość dalszego rozwoju i otworzy nowe drogi przede mną. Wykorzystam je na zakup nowego sprzętu oraz opłacenie zajęć muzycznych. Planuję dalej się rozwijać i grać muzykę, która niesie przesłanie i trafia do naszej świadomości, potrafi odmienić nasze serca.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd