Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji NarodowejUroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w prawie mroźny, ale słoneczny dzień 14 października 2016 miała miejsce tradycyjnie na placu przed szkołą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się p. Ireneusz Lamprecht - sekretarz powiatu jarocińskiego, prof. Wiesław Otwinowski z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, por. Maciej Bukowski z 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk, sierż. sztab. Agnieszka Zaworska – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, asp. Mariusz Banaszak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, p. Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz p. Michał Mielcarek z Rady Rodziców przy ZSP nr 2. Na uroczystość przybyli oczywiście dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie i rodzice uczniów klas pierwszych.

Uroczystość poprowadził Marcin Orszulak z klasy II LPA. Pan dyrektor Witold Bierła oraz przybyli goście złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty, aby nie zabrakło im zapału i energii do dzielenia się wiedzą, i uczniom, aby byli zainspirowani i zmotywowani do poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności. Życzenia w imieniu społeczności uczniowskiej złożyła Wiktoria Dajewska z klasy II TH. Zebrani goście obejrzeli także program artystyczny, poprowadzony przez Bartosza Skałeckiego i Mateusza Łakomego z II TMN. Akademię ubarwił też zespół muzyczny w składzie Liliana Mazur z I LPB (śpiew), Arkadiusz Udzik z II TMN, Wojciech Pluta z III THM i Kacper Jaśniak z I TSE. Pamiętano również o zmarłych pracownikach szkoły – uczczono ich minutą ciszy i oddelegowano uczniów do zapalenia zniczy na grobach nauczycieli.

Bardzo ważnym elementem uroczystej akademii było ślubowanie klas pierwszych. Wyznaczeni przedstawiciele 15 klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zobowiązali się realizować ideały Eugeniusza Kwiatkowskiego, patrona szkoły.

Uroczystość zakończyła jak co roku defilada klas mundurowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!