Z HENGST-em o systemach filtracji

Z HENGST-em o systemach filtracji12 października 2016r. dzięki współpracy naszej szkoły z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz firmie RODON (części samochodowe - Filia Jarocin) zostało przeprowadzone kolejne szkolenie dla uczniów klas samochodowych.

Tym razem o systemach „filtracji” stosowanych w pojazdach samochodowych uczniów zapoznał Pan Arkadiusz Ostaszewski – doradca techniczny firmy Hengst Automotive- biuro handlowe w Warszawie.

Tematyka szkolenia obejmowała:

- główne zadania i cele stawiane układom oczyszczania powietrza, paliwa oraz oleju w silniku,

- budowa i zadania filtrów stosowanych w samochodzie,

- typowe niesprawności i skutki niewłaściwego zastosowania filtrów.

W trwającym 4 godziny szkoleniu łącznie wzięło udział 71 uczniów z klas: I i II technikum pojazdów samochodowych, klasa II mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych.

Inicjatorem szkolenia ze strony Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie był Starszy Cechu Jacek Dutkiewicz, a ze strony szkoły Adam Cyfert i Zbigniew Rychter.