Odrestaurują motorower

Retro Motor ShowPodczas targów Retro Motor Show w Poznaniu nasza szkoła wzięła udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła Renowacji Pojazdów" przeznaczonego dla uczniów szkół technicznych. Wzięło w nim udział 8 szkół z Polski i jedna z Ukrainy. Pierwszy etap polegał na przedstawieniu indywidualnego projektu pojazdu lub odnowienia pojazdu. Drużyna z naszej szkoły zaprezentowała zaprojektowany i wykonany przez uczniów pojazd solarny Green Car. Praca uczniów została doceniona przez jury. Młodzież zakwalifikowała się do drugiej części turnieju „Przeprowadzenie renowacji maszyny rolniczej lub motoroweru z kolekcji Muzeum Motoryzacji Zbigniewa Koprasa”. Uczniowie otrzymają do odrestaurowania motorower, mogą też liczyć na niezbędną pomoc w trakcie prac. Wyniki swojej pracy zaprezentują na Motor Show 2017. Do rywalizacji zakwalifikowało się jeszcze pięć szkół z Polski oraz jedna z Ukrainy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd