Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

KsiążkiW roku szkolnym 2016/2017 biblioteka szkolna zgłosiła się do udziału i została zakwalifikowana do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przystąpienie do projektu zaowocowało pozyskaniem 15 tysięcy złotych na zakup książek z zakresu literatury pięknej. Po przeprowadzeniu wśród młodzieży ankiet, które dotyczyły wyborów i potrzeb czytelniczych, do biblioteki zakupiono proponowane książki z następujących działów: literatura obyczajowa, sensacyjna, kryminalna i detektywistyczna, młodzieżowa, science - fiction, romans i horror, biografie, poradniki motywacyjne i literatura obcojęzyczna. Kolejne książki kupowane będą do grudnia tego roku, do czasu zakończenia projektu.

Udzielenie wsparcia finansowego w ramach projektu ma na celu uatrakcyjnienie księgozbioru biblioteki szkolnej oraz zwiększenie dostępu uczniów do atrakcyjnych książek o tematyce bliskiej ich współczesnym doświadczeniem w poznawaniu i rozumieniu otaczającego ich świata oraz rozbudzenie ich potrzeb czytelniczych co w konsekwencji oznaczać ma rozwój czytelnictwa.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do korzystania z atrakcyjnej oferty naszej biblioteki.

Agnieszka Solińska
Anna Raczkowska
Jolanta Węclewska

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!