Pamięć to nasz obowiązek …

Święto NiepodległościW środę, 16 listopada miało miejsce w naszej szkole bardzo ciekawe wydarzenie. Z inicjatywy Arka Udzika i Bartka Skałeckiego uczniowie przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości. Jak napisali „Tym apelem chcieliśmy zwrócić uwagę na to jak ważne jest dla nas święto niepodległości. Tysiące ludzi oddało życie abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce i nazywać się Polakami. Tym bohaterom należy się wielki szacunek i pamięć za to co zrobili dla naszego kraju i dla nas Polaków. To także czas refleksji nad naszym postępowaniem. Szukanie odpowiedzi na pytanie czy robimy wszystko co w naszej mocy aby trud i poświecenie naszych przodków nie poszło na marne. Cieszmy się, że żyjemy w wolnej i niezależnej Polsce i bądźmy dumni z tego kim jesteśmy.”

Było trochę na poważnie, trochę na wesoła, a na pewno fenomenalnie. Zespół opracował piosenki, które zostały nagrodzone brawami. Młodzież również w dowcipny przedstawiła diagnozę wiedzy Polaków na temat historii. Zgromadzeni na sali bardzo entuzjastycznie przyjęli występy młodych artystów. Wspaniała inicjatywa.

Wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom tego fajnego przedsięwzięcia tj. Lilianie Mazur, Sarze Skrzatek, Wojtkowi Plucie, Kacprowi Jaśniakowi, Kubie Matuszewskiemu, Mateuszowi Łakomemu, Mikołajowi Kosmalskiemu, Marcinowi Orszulakowi, Patrykowi Krzyżanowskiemu oraz inicjatorom Arkowi Udzikowi i Bartkowi Skałeckiemu.

Anna Kordus

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd