Lekcje z ZUS

Galeria47 uczniów z Liceum, Technikum oraz ZSZ wzięło udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w ramach projektu dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Lekcje z ZUS”.

Wyniki konkursu:
1 miejsce – Hanna Marszałek – kl. IV TM
2 miejsce – Marcelina Konopielko – kl. I LPA
3 miejsce – Agnieszka Wrembel – kl. I LPB

,,Lekcje z ZUS” jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

W jego ramach młodzież naszej szkoły zgłębiała wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na cyklu lekcji dotyczących ZUS m.in. dowiedzieli się czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Uczniowie otrzymali od organizatora konkursu specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, z których przygotowywali się do testu wielokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań. Swoją wiedzę dodatkowo uzupełniali materiałami znajdującymi się na stronie internetowej projektu http://www.zus.pl/LekcjezZus/Default.aspx.

Zwycięzcom gratulujemy.

Komisja konkursowa:
Adam Cyfert
Magdalena Cyfert
Kamila Krzyżanowska
Michał Woźniak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!