Zakończyli szkolenie wojskowe

Galeria23 stycznia 2017r. na terenie 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego uczniów klasy III liceum z przysposobieniem wojskowym.

Gospodarzem uroczystości był Pan ppłk. Andrzej Galan - Dowódca 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie. W wydarzeniu wziął udział także Pan Witold Bierła – Dyrektor ZSP nr.2 w Jarocinie, Pan kpt. Michał Błaszczyk – Szef Szkolenia 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie oraz instruktorzy i nauczyciele uczący w klasie III liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym – Pan chor. Maciej Zaborowski, Pan Jacek Adamczak oraz wychowawca klasy Robert Węclewski.

Podczas uroczystości został odtworzony film wspominający trzyletni cykl szkolenia z przysposobienia wojskowego oraz ukazujący najważniejsze wydarzenia i uroczystości, w których klasa brała udział. Podziękowania dla dowódcy jednostki oraz kadry instruktorskiej odczytał uczeń Bartosz Orpel. W swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że zaszczytem dla uczniów była możliwość czerpania wiedzy bezpośrednio od profesjonalistów, W murach jednostki wojskowej o tak bogatej tradycji i historii, jednostki która przez lata wykształciła wiele pokoleń żołnierzy dla Sił Zbrojnych RP.

Uczniowie wraz z podziękowaniami przekazali na ręce dowódcy batalionu pamiątkowe zdjęcie klasy, następnie Pan ppłk. Andrzej Galan oraz dyrektor szkoły Pan Witold Bierła wręczyli absolwentom zaświadczenia, potwierdzające ukończenie szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!