Sala jak nowa...

GaleriaUczniowie klasy II THS wraz z wychowawcą w czasie ferii zimowych nie tylko odpoczywali, ale postanowili trochę popracować. W czwartek 2 lutego od samego rana rozpoczęli generalne porządki w przedmiotowej sali geograficznej. Przed rozpoczęciem sprzątania uczniowie ustalili kto za co będzie odpowiedzialny i jakie prace wykona. Dziewczyny – Sandra, Magda i Martyna – zajęły się myciem dolnej części ściany. Chłopacy – Patryk, Marcin i Bartek podzielili się na dwie grupy - Patryk nasz klasowy „stolarz” pięknie naprawił uszkodzone blaty ławek. Marcin i Bartek przyjęli funkcje malarzy i próbowali naprawić uszkodzone części ścian – nawet nieźle im się to wyszło – brudne miejsca pokryła farba i wszystko lśni. Patryk skończył naprawę ławek - czyli należałoby je dokładnie umyć - dziewczyny zorganizowały wiaderko, wodę, ścierki i za chwilę wszystko błyszczało. Sala lekcyjna powinna być bardzo estetyczna, aby uczniowie mogli uczyć się w komfortowych warunkach - dlatego dbamy również o nasze doniczkowe kwiaty - niektóre z nich wymagały nowych doniczek i oczywiście podlania. Zostało jeszcze biurko i boczny regał z pomocami naukowymi – zaczęliśmy od szuflad - czego tu nie było – szybka segregacja rzeczy zbędnych i wyrzucamy. Dziewczyny zajęły się regałem – umyły globusy, skałki , poprzecierały książki. Zmęczeni, ale dumni z wykonanej pracy – zostało nam tylko ustawienie ławek i pozamiatanie klasy. Ach!!! – ach!!! - wywietrzone!!!- posprzątane!!!- aż przyjemnie usiąść i się pouczyć. Mamy nadzieję, że inni uczniowie też będą dbać o porządek, nie mogą brudzić, ani śmiecić, muszą podnosić krzesełka do góry po zakończonych lekcjach. Sala lekcyjna spełnia sporą rolę w życiu każdego ucznia, gdyż spędza się w niej bardzo dużo czasu, a więc musi być ona uporządkowana, tak aby każdemu pracowało się miło, przyjemnie i bardzo dogodnie, aby efekty pracy były dla każdego zadowalające.

Serdecznie podziękowania dla – Sandry Szymczak, Magdy Kaczmarek, Martyny Grzelak, Patryka Przygody, Marcina Nowaczyka i Bartka Kubiaka.

wasza wychowawczyni
Hanna Wardeńska

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!