Tłumy w „dwójce”

GaleriaW piątkowe południe w jarocińskiej „dwójce” rozpoczęły się dwudniowe Drzwi Otwarte. Zainteresowanych z trudem pomieściła sala sportowa, gdzie zgromadziło się prawie 500 osób. Co roku naszą szkołę podczas Drzwi Otwartych odwiedzają rzesze gimnazjalistów, ale takiej frekwencji na inauguracji imprezy jeszcze nie mieliśmy – stwierdził Witold Bierła, dyrektor szkoły. Gimnazjalistom czas umilał szkolny zespół muzyczny. Zgromadzonych powitał dyrektor szkoły, Witold Bierła oraz Jacek Dutkiewicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Później zaczęło się to, co najważniejsze – otwieranie drzwi szkolnych pracowni przed gimnazjalistami. Przewodnikami w wędrówce po szkole byli nauczyciele i uczniowie. Na parkingu dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody służb mundurowych oraz pogotowia ratunkowego oraz pogotowia ratunkowego. Młodzież chętnie zaglądała do wystawionych samochodów osobowych Auto – Dutkiewicz oraz samochodów elektrycznych produkowanych przez firmę P.W. BARTESCO.

Uczniowie gimnazjów chętnie robili selfie z IRON – MANEM, w którego przeistoczył się absolwent naszej szkoły, Adrian.

W szkolnej auli można było posmakować świeżych bułeczek, pysznych ciastek oraz smakowitych wędlin. W ten sposób reklamowały się firmy oferujące miejsca praktyk dla uczniów szkoły branżowej I stopnia w branży spożywczej i handlowej (SHP ZGODA, SCH GS JAROCIN, Zakłady Przemysłu Mięsnego BIEGUN). Ponadto uczniowie mogli porozmawiać na temat kształcenia zawodowego z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Swoją ofertę kształcenia prezentowały również firmy z branż technicznych: mechanicznej, samochodowej, elektrycznej (P.W. BARTESCO, JAFO, AUTO – DUTKIEWICZ).

Gimnazjaliści odwiedzili wiele ciekawe miejsca w szkole. Rozmawiali z uczniami obsługującymi szkolne Radio Dwójka. Przyglądali się treningowi dziewcząt trenujących aerobik oraz chłopców ćwiczących na siłowni. Ponadto mogli porozmawiać z policjantami, żołnierzami, strażakami oraz ratownikami medycznymi, na czym polega ich służba i jakie umiejętności oraz wiedzą posiądą, ucząc się w liceach (policyjno – prawnym, ratowniczym i wojskowym) oraz technikum mechanicznym z przysposobieniem pożarniczym. Wielu uczniów pytało nowy kierunek w ZSP nr 2 – liceum ogólnokształcące z przysposobieniem ratowniczym.

Gimnazjaliści odwiedzali również szkolną pracownię hotelarską oraz fryzjerską. W tej ostatniej mogli poddać się zabiegom upiększającym – fryzjerskim i kosmetycznym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja nowego kierunku w jarocińskiej „dwójce” – technik przemysłu mody. Gimnazjaliści zwiedzali pracownie elektryczne, mechaniczne, samochodowe oraz elektroniczne. Mogli dowiedzieć się, czym zajmują się oraz jakie kwalifikacje uzyskują uczniowie technikum (mechanicznego, pojazdów samochodowych, elektrycznego, elektronicznego).

Uczniowie zapoznali się również z pracą kucharzy, piekarzy, wędliniarzy, cukierników, sprzedawców, monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektryków, mechaników pojazdów samochodowych, operatorów obrabiarek skrawających numerycznych.

Już po pierwszym dniu Drzwi Otwartych widzimy, że wielu gimnazjalistów jest zainteresowana nauką w naszej szkole. To bardzo cieszy – podkreślił dyrektor „dwójki”, Witold Bierła - Wielu uczniów zapisało się na warsztaty fryzjerskie i hotelarskie. Zainteresowaniem również cieszą się warsztaty elektryczne i elektroniczne. Dodatkowe zajęcia dla uczniów gimnazjów będą się odbywały w naszej szkole od marca do maja. Udział w warsztatach pozwoli młodym ludziom podejmować bardziej przemyślane decyzje dotyczące wyboru zawodu.

Drugi dzień Drzwi Otwartych odbędzie się w sobotę, 4 marca w godzinach 9.00. – 13.00.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd