Oferty pracy JAFO

Jafo28 lutego uczniowie z IV klas technikum mechanicznego, elektrycznego i elektronicznego spotkali się z przedstawicielami Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek - Panią Hanną Szenfeld i Panem Piotrem Szymczakiem.

Tematem spotkania było zaprezentowanie przyszłym absolwentom ZSP nr 2 specyfiki firmy, jej funkcjonowania oraz ofert pracy. JAFO to firma z tradycją, działająca w branży obrabiarkowej blisko 70 lat. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i kompetencji wykwalifikowanych pracowników wytwarza wysokiej jakości frezarki do metalu.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali ciekawych informacji o dynamicznym rozwoju firmy związanym m. in. z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Wdrożenie innowacji procesowych i produktowych będących efektem przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych w Jarocińskiej Fabryce Obrabiarek S.A.”.

GaleriaPani Hanna Szenfeld poinformowała uczniów o tym, że są przygotowywane miejsca pracy dla osób z branży metalowej związanej z budową maszyn i urządzeń oraz dla absolwentów kierunków średnich technicznych i zawodowych zdeterminowanych na rozwój swojej kariery zawodowej w produkcji maszyn. Dla zainteresowanych - po ukończeniu nauki w Technikum - są dostępne oferty pracy na stanowiskach:
- technolog,
- technolog programista (sterowanie SIEMENS, HEIDENHAIN, FANUC),
- konstruktor,
- operator CNC,
- specjalista ds. gospodarki narzędziowej,
- kontroler jakości,
- monter obrabiarek,
- elektronik,
- automatyk,
- mechanik (zakres prac związany z utrzymaniem sprawności maszyn i urządzeń).

Przedstawiciele Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek zachęcali do składania aplikacji wraz z klauzulą o ochronie danych osobowych na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczególnie interesującą wiadomością było to, że w ubiegłym roku podobne spotkanie z przedstawicielami JAFO zaowocowało tym, że połowa absolwentów technikum mechanicznego ZSP nr 2 obecnie pracuje w tej firmie, poszerzając swoje kwalifikacje. Co więcej doskonale sobie radzą, są dobrze przygotowani do zawodu i cechują się dużą pracowitością oraz zaangażowaniem w wykonywane obowiązki.

Spotkanie z Jarocińską Fabryką Obrabiarek zorganizowano w ramach współpracy z pracodawcami w celu przedstawienia rynku pracy przyszłym absolwentom ZSP nr 2.

Magdalena Cyfert

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd