Konkurs językowy „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO”

W ramach „Tygodnia Języków Obcych” w piątek 10 marca br. odbył się konkurs językowy „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO” zorganizowany przez Panie: Renata Rożek, Anna Muszyńska, Hanna Pieniężna, oraz Natalia Mąka – Barłożyk. Nad całością sprawowała opiekę Pani Dyrektor Dorota Gromada. Do konkursu zgłosiło się dziewięć trzyosobowych drużyn z klas pierwszych liceum i technikum, które brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego.

Konkurs składał się z czterech części. Pierwszą częścią konkursu było przedstawienie swojej drużyny w języku obcym i przygotowanie nazwy swojej drużyny w formie plakatu. Druga część to rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz ich kultur. Te dwie konkurencje pozwoliły wyłonić 3 zespoły z języka angielskiego i 3 zespoły z języka niemieckiego z największą liczbą punktów do dalszego etapu rywalizacji: język angielski ( I LPA, ILPB, I TF) i język niemiecki ( I LPB, I LW, I TF )

Trzecim etapem konkurencji była rywalizacja na skojarzenia. Kolejnym zadaniem było odegranie scenek sytuacyjnych w języku obcym. Zarówno w grupach angielskich jak i niemieckich dwie grupy angielskie i dwie niemieckie uzyskały tę samą ilość punktów, w związku z czym drużyny wzięły udział w dogrywce. Polegała ona na odgadnięciu jak największej liczby obrazków związanych z krajami anglojęzycznymi i niemieckojęzycznymi. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowanie się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a także atmosfera podczas konkurencji była wspaniała.

A oto zwycięskie drużyny:

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce I LPA Majusiak Sandra, Gładczak Aleksandra, Frątczak Martyna

II miejsce I LPB – Warkocka Julia, Mikołajewska Sandra, Hołubowski Bartosz  

III miejsce I TF- Migalska Gabriela, Chrzanowiecka Natalia, Doga Witold

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce I TF - Czaczyk Dominika, Lis Ewelina, Wojtkowiak Katarzyna

II miejsce I LPB- Wróbel Kornelia, I LPA Pałgań Weronika, I LW Walczak Kinga

III miejsce I LW- Masztalerz Zuzanna, Winiaszewska Zuzanna, Sawicki Maciej

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, wydawnictwa językowe Lektorklett i Pearson oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu zostaną wręczone na najbliższym apelu przez Dyrektora Szkoły Pana Witolda Bierłę.

Mamy nadzieję, że taka forma obchodzenia „Dni Języków Obcych” wam się podobała i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!