Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Konkurs przeprowadzony był w okresie od 18 kwietnia 2016 r. do 15 grudnia 2016 r. Jego efektem jest otrzymanie certyfikatu Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy przez naszą szkołę.

Celem konkursu było zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy. W konkursach uczestniczyła młodzież z każdego typu szkół ZSP nr 2.

Nasza szkoła w ramach konkursu zrealizowała wszystkie zlecone zadania na 100% w ocenie jury konkursu w ten sposób uzyskując CERTYFIKAT INNOWACYJNA SZKOŁA ZAWODOWA NA RYNKU PRACY.

  • Zadania, które przez ten czas realizowaliśmy polegały na:
  • Zorganizowaniu w szkole spotkania lub cyklu spotkań z lokalnymi pracodawcami – Czego od nas oczekuje rynek pracy i jak sprostać tym wymaganiom?
  • Przeprowadzeniu w klasach sondażu na temat: ,Jakie predyspozycje i umiejętności zawodowe są szczególnie pożądane przez pracodawców , którego efektem były wykonane.
  • Przeprowadzeniu w szkole konkursu, podczas którego uczniowie mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami zawodowymi w różnych zawodach .
  • Spotkaniach z doradcą zawodowym na temat kompetencji personalno-społecznych przydatnych w poszukiwaniu i utrzymaniu pracy.
  • Jakie możliwości zatrudnienia mam po skończeniu szkoły? – dokonaniu rozeznania rynku pracy poprzez przeprowadzenie analizy ofert pracy w okolicznych Urzędach Pracy, w Internecie i ogłoszeń w lokalnej prasie.
  • Zorganizowaniu wycieczki o tematyce zawodowej do okolicznych zakładów pracy.
  • Przeprowadzeniu szkolnego konkursu plastycznego, którego motywem przewodnim była: Moja wymarzona praca.

Zorganizowaniu w szkole Dnia Kształcenia Zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów z okolicznych gimnazjów, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe.

Informacje na temat przebiegu w szkole poszczególnych zadań sukcesywnie publikowane były na stronie internetowej szkoły.

Koordynator konkursu Magdalena Cyfert

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!