Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Galeria20 marca w poniedziałek odbyło się spotkanie z panem Hubertem Olejniczakiem - Rzecznikiem Praw Konsumenta powiatu jarocińskiego z uczniami ZSP nr 2 w ramach zorganizowanego Tygodnia Konsumenta przez nauczycieli przedmiotów ekonomicznych Magdalenę Cyfert i Kamilę Krzyżanowską.

Spotkanie zostało poprzedzone przygotowaniami uczniów w zakresie wykonania prezentacji na temat praw konsumenta, które stanowiły doskonałe wprowadzenie do poruszanych kwestii na spotkaniu.

Spotkanie zorganizowano także w ramach przedmiotu obsługa klienta w ZSZ w zawodzie sprzedawca oraz podstaw przedsiębiorczości, na których są omawiane treści dotyczące praw konsumenta.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są zadania rzecznika, czyli m.in. zapewnienie konsumentom bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony konsumentów; występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony interesów i praw konsumentów raz udzielanie konsumentom pomocy przy dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali, jakie mają prawa jako konsumenci, na co powinni zwrócić uwagę podczas zakupów, m.in. na odległość przez Internet, w jaki sposób liczyć terminy reklamacji oraz jak egzekwować swoje prawa.

Po spotkaniu uczniowie jednoznacznie stwierdzili, że był to dobrze spędzony czas, pełen ciekawych przykładów z życia codziennego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!