Turniej Klas Pierwszych

16 i 17 marca 2017r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się 6. Turniej Klas Pierwszych. Była to już szósta edycja, podczas której wzięły udział wszystkie klasy pierwsze szkół średnich w naszej szkole.

Drużyny, liczące po czterech uczniów każda, rywalizowały ze sobą przed publicznością. Uczniowie musieli popisać się umiejętnościami aktorskimi i komediowymi w parodiach piosenek, tańca i  w przedstawieniu fragmentów kabaretów. Ich zadaniem było również zabawne przedstawienie drużyny i klasy oraz zaprezentowanie plakatu prezentującego klasę. Uczniowie sami wymyślili przebrania oraz ułożyli choreografię. Wszystkie występy wzbudziły aplauz publiczności, ponieważ klasy dopingowały swoich kolegów.

Wszyscy uczniowie włożyli dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Zaskakiwali pomysłowością. Pokazali wyjątkowe zgranie i umiejętność pracy w drużynie. Można było zaobserwować także integrację między poszczególnymi zespołami, które mimo rywalizacji pokazały także, jak dobrze umieją ze sobą współpracować. Szczególnie udały się występy przed publicznością. Okazało się, że niektórzy mają talenty aktorskie, recytatorskie lub zmysł artystyczny.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, niemniej jednak turniej wygrała drużyna klasy 1 TH w składzie: Sebastian Rychter, Wiktoria Kaźmierczak, Nikola Wiśniewska i Andżelika Mizera. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna klasy 1 TF: Ewelina Lis, Gabrysia Migalska, Dominika Czaczyk i Kasia Przybylska. Trzecie miejsce zajęła drużyna klasy 1 TM: Aleksander Wyrwas, Bartosz Branicki, Mikołaj Witczak i Kacper Mizera.

Kolejne miejsca zajęły klasy: 1 LW (Michał Andrzejczak, Wiktoria Wachowiak, Zazanna Winiaszewska, Kinga Walczak), 1 LPB (Agata Bizan, Bartosz Hołubowski, Patryk Bartkowiak, Inez Jędrzejczak), 1TSE (Michał Soliński, Maciej Naskręt, Kacper Kasałka, Kacper Jaśniak i 1 LOPA (Martyna Frątczak,  Wiktoria Barańska,  Andżelika Baranek, Ola Wierzchucka).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!