Młodzież zapobiega pożarom

3 marca 2017 uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom", zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jarocinie. Zawody zostały rozegrane w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie
przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie reprezentowała 5 - osobowa drużyna, złożona  z uczniów zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum.  Nasi zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą z  historii, wyposażenia oraz przepisów   pożarniczych i uzyskali bardzo wysokie noty punktowe. 

Zwyciężył Adrian Walczak, uczeń Technikum Mechanicznego

z przysposobieniem pożarniczym i zakwalifikował się do powiatowego etapu turnieju, który odbył się 20 marca 2017 roku w siedzibie PSP w Jarocinie .

Podobnie  jak na poziomie gminnym, i tym razem walka o czołowe lokaty była zacięta.  Uczeń  "Dwójki”, Adrian Walczak po raz kolejny potwierdził swoją wysoką wiedzę.

Arkadiusz Ratajczak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!