Mechanik z Dwójki na podium!

GaleriaW dniu 7 kwietnia 2017 r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Michał Skiba (klasa III TS), Dominik Korcz (klasa III TS), Filip Roszak (klasa III TS) oraz Arkadiusz Pietrowski, Szymon Bączyk (III e), Arkadiusz Bugzel (klasa II d) rozwiązywały testy z zakresu budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 255 uczniów z 63 szkół o profilach samochodowych z całego kraju. Najlepszy wynik uzyskał uczeń Arkadiusz Bugzel z klasy IId, uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w firmie AUTO – PORT w Jarocinie, zajmując II miejsce wśród zawodników startujących na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show. „Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd