Pierwszy dzień wiosny

Galeria

21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w naszym mieście Jarocinie można było zobaczyć grupę młodzieży z naszej szkoły spacerującą w kierunku stawu, aby topić “Marzannę”. Na czele wesołego korowodu chłopcy z klasy II THS - Marcin Nowaczyk, Marcin Kwiatkowski i Bartosz Kubiak niosący PIĘKNĄ MARZANNĘ - dalej dołączyli uczniowie z klas - IA, IB i ILPA.

“Marzanna” jest to kukła symbolizująca złą, długą, szara zimę. Kukłę wykonano ze słomy, siana, tektury oraz szmat, ubrano ją w kolorową spódnicę, a na głowie założono jej chustą. Ostatnie osoby w naszej paradzie maszerowały z tak zwanym “Gaikiem”. Czyli gałęzią ozdobioną wstążkami i sztucznymi kwiatami symbolizującymi wiosnę. Topieniu naszej “Marzanny” w stawie towarzyszył śpiew i wypowiadanie następujących słów: “Marzanno, Marzanno, płyń do morza. Niech rozkwitną teraz kwiaty, a pola się zazielenią.”

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!