Spotkanie maturzystów z doradcą zawodową z PUP w Jarocinie

Galeria20 kwietnia br. odbyło się spotkanie maturzystów naszej szkoły z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędy Pracy w Jarocinie Panią Marią Jarosz-Sobańską.

W spotkaniu uczestniczyli nasi przyszli absolwenci z klas technikum. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat ścieżki zawodowej, zawodów przyszłości oraz różnych form aktywizacji zawodowej.

Od doradcy zawodowego dowiedzieli się o zasadach odbywania staży, możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej, aktualnych ofertach pracy, wymaganiach lokalnego rynku pracy oraz o konieczności podnoszenia kwalifikacjach zawodowych i możliwościach uczestnictwa w szkoleniach finansowanych przez Urząd Pracy.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie i miało na celu wzbogacenia wiedzy uczniów na temat form aktywizacji zawodowej oraz potrzeb lokalnego rynku pracy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!