Olimpiada Techniki Samochodowej

GaleriaUczniowie z naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w półfinale XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: z Filip Roszak i Michał Skiba z klasy III TPS oraz Marcin Kwiatkowski z klasy II TPS musiała zmierzyć się z pytaniami z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska. Do półfinału zostało zgłoszonych 494 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Michał Skiba znalazł się w pierwszej 100 najlepszych uczestników.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej. Organizatorem olimpiady był miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun drużyn: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!