Drukuj

IV miejsce w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”

Galeria23 maja 2017 r. w Bolechowie odbyły się zawody w wieloboju obronnym „Sprawni jak żołnierze” na szczeblu województwa wielkopolskiego szkół ponadgimnazjalnych. Na zawody nasza szkoła wystawiła dwa zespoły, męski i żeński w składzie:

Dziewczęta:
1 Honorata Bystrzycka
2 Zuzanna Kaczmarek
3 Joanna Plesiak
4 Rez. Marika Antkowiak

Chłopcy:
1 Bartosz Kordus
2 Marcin Orszulak
3 Mateusz Kmieciak
4 Rez. Marcin Podemski

Drużyny rywalizowały w 5 konkurencjach: rzucie granatem do celu, teście sprawnościowym, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniu z KBKS-u do tarczy oraz biegu na orientację do wyznaczonych punktów z wykorzystaniem mapy Starczanowa i okolic. Wszyscy zawodnicy wykazali się niesamowitym zaangażowaniem i determinacją, starając się osiągnąć jak najlepszy wynik w tej niezwykle ciężkiej rywalizacji. W końcowym rozrachunku drużyna chłopców zajęła bardzo wysokie IV, ustępując jedynie dwóm drużynom z Bolechowa oraz ekipie z Kępna. Dziewczęta w wysoce eksperymentalnym składzie zajęły ostatecznie bardzo dobrą VI pozycję.

Drużyna chłopców sprawiła dodatkowo sporą niespodziankę, uzyskując drużynowo I miejsce w udzielaniu pierwszej pomocy oraz III miejsce w rzucie granatem i biegu na orientację, plasując się bezpośrednio za zwycięzcami całych zawodów, tj. drużyną gospodarzy z Bolechowa oraz zawodnikami z Kępna.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd