Podnieśli swoje kwalifikacje, stali się konkurencyjni na rynku pracy

GaleriaPocząwszy od pierwszych dni wakacji uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Kształcenie zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie”. Celem głównym realizacji projektu jest poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów szkół zawodowych w wyniku podniesienia kompetencji zawodowych. Wartość projektu wynosi 1,3 miliona złotych, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej ok. 1,2 miliona złotych.

W ramach projektu 51 uczniów z technikum mechanicznego, elektrycznego, elektronicznego, pojazdów samochodowych, usług fryzjerskich i hotelarskiego wzięło udział w stażach zawodowych u pracodawców. Dzięki temu mogli oni zdobyć doświadczenie i nowe umiejętności zawodowe. Natomiast pracodawcy przyjmujący uczniów na staże ze środków unijnych doposażyli stanowiska pracy dla nich.

Ponadto w wakacje zorganizowane zostały kursy poszerzające kwalifikacje uczniów:
• kurs barmański i kelnerski dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs carvingu dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs makijażu profesjonalnego oraz wizażu i stylizacji dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs spawania metodą MAG dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs na wózki widłowe dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej,
• kurs dający uprawnienia do 1kV dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej.

Po kursach uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w nich. Trwa również kurs prawa jazdy dla uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

„Wyposażymy w nowoczesny sprzęt pracownie: hotelarską, fryzjerską i samochodową. Realizacja projektów daje korzyści dla uczniów, jednak zyskuje również szkoła. Swoje kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia oraz studia podyplomowe podnosić będą także nasi nauczyciele” – mówi Witold Bierła dyrektor „Dwójki".

Projekt będzie kontynuowany w bieżącym roku szkolnym 2017/2018, osoby chętne powinny się zgłaszać do szkolnych koordynatorów p. Katarzyny Uniejewskiej lub p. Łukasza Mocha.

Our website is protected by DMC Firewall!