Obóz pożarniczy

GaleriaW dniach od 5 do 7 września 2017r. w MCT Żerków, ZSP nr 2 w Jarocinie wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie zorganizowali obóz pożarniczy dla uczniów klasy II TM z przysposobieniem pożarniczym. Podczas trzech dni obozu uczniowie poznawali tajniki pracy strażaka - jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

W pierwszym dniu przeprowadzono zajęcia z ratownictwa wodnego. Zajęcia te połączone były z ćwiczeniami Komendy Powiatowej PSP oraz OSP Ludwinów, które przeprowadzono w miejscowości Tarce. Po powrocie do miejsca zakwaterowania uczniowie rywalizowali między sobą na pobliskiej kręgielni oraz poznawali miejscowość, w której przebywali rozwiązując zagadki na terenie miasta, przy pomocy żerkowskiego questu.

W kolejnym dniu uczestnicy obozu wzięli udział w spływie kajakowym. W godzinach popołudniowych pogłębiali swoją wiedzę ze znajomości pierwszej pomocy, natomiast w godzinach nocnych ćwiczyli poszukiwanie osoby zaginionej w pobliskim lesie. W ostatnim dniu odbyły się ćwiczenia z zakresu taktyki gaszenia pożarów. Na zakończenie uczniowie rywalizowali między sobą, wykonując ćwiczenia bojowe. Nad całością ćwiczeń czuwał starszy aspirant Arkadiusz Naglak, zaś opiekę sprawowali Agnieszka Urbaniak i Arkadiusz Ratajczak.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd