Lekcje z ZUS

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci uczestniczą w projekcie autorskim ZUS ,,Lekcje z ZUS” . Jest to projekt ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

W ramach programu lekcje z ZUS młodzież naszej szkoły zgłębia wiedzę o ubezpieczeniach społecznych na cyklu lekcji dotyczących ZUS m.in. dowiedzą się czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola ZUS-u, jak funkcjonuje system emerytalny w Polsce oraz jakie są zasady rozliczania w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pierwsze lekcje już za nimi.

Uczniowie otrzymali bezpłatne i ciekawe materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS”, które powstały przy współpracy z metodykiem nauczania. Materiały są wykorzystywane podczas lekcji oraz stanowią podstawę do przygotowania się do testu w ramach Olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbędzie się już wkrótce. Chętne osoby mogą się zgłaszać do nauczycieli przedsiębiorczości: Magdaleny Cyfert, Kamili Krzyżanowskiej i Michała Woźniaka.

Serdecznie zapraszamy.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd