Piknik integracyjny klas pierwszych

Galeria19 września 2017 roku odbyła się w Radlinie pierwsza edycja Pikniku Integracyjnego dla uczniów klas pierwszych.

„Pierwszaki”, a było ich przeszło 300, rywalizowały w wielu konkurencjach, m.in. musieli pokonać tor przeszkód, pić mleko z misek, jeździć na byku a nawet doić krowę. Wychowawców zaproszono do zabawy w kalambury.

Podczas pikniku uczniowie z klasy trzeciej uczący się w zawodzie kucharz przygotowali dla każdego kiełbaski z grilla. Należą im się wielkie podziękowania – było smakowicie!!! W tym miejscu chcemy podziękować fundatorom pysznego pieczywa i apetycznych wędlin: Zakładowi Mięsnemu „BUKAT” S.U. Kołodzińscy, Firmie Produkcyjno - Handlowo – Usługowej Wiesławy Ciąder, Piekarni - Gurzyński S.C. Agnieszka Galewska, Joanna Galewska.

Nie zabrakło też dobrej muzyki, którą przygotowali chłopacy z naszego Radia Dwójka. Nad wszystkim pieczę trzymał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i panem dyrektorem, Witoldem Bierłą oraz starszym Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, panem Jackiem Dutkiewiczem.

Zabawa była przednia, uczniowie klas pierwszych mieli okazję nie tylko zintegrować się w swoich klasach, lecz także lepiej poznać z innymi. Oprócz konkurencji, w których rywalizowały „koty”, można było skorzystać z takich atrakcji jak walki sumo, gra w siatkówkę czy przeciąganie liny, a ci mniej aktywni mogli odpocząć w promieniach słońca na trawie. Po małym rozeznaniu wśród uczestników wydarzenia można wywnioskować, że takie akcje są mile widzenie przez uczniów i z chęcią w nich uczestniczą. Atmosfera była wspaniała, a rywalizacja zacięta.

Ostateczna kwalifikacja rywalizacji między klasami przedstawiła się następująco: : I miejsce - klasa I LW, II miejsce - klasa I F, III miejsce - klasa I D. Uczniowie otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców, które mogą przeznaczyć na klasowe wydarzenia.

Piknik został zorganizowany we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatni taki event w tym roku szkolnym!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd