Noc Naukowców

GaleriaW dniu 29.09.2017r. grupa 40 uczniów wraz z opiekunami – p. I. Suligą, p. T. Klaczyńskim, p. R. Dopierałą wybrała się na Politechnikę Poznańską, aby uczestniczyć w Nocy Naukowców. Na Kampusie Piotrowo młodzież miała niepowtarzalną okazję w niebanalny sposób zgłębić tajemnice fizyki, chemii, robotyki czy mechaniki.

Na uczniów oprócz wykładów i filmów czekały między innymi Konkurs Krzykaczy, stoisko Unia Europejska bez tajemnic, laboratorium Ignacego Łukasiewicza, doświadczenia z ciekłym azotem, Laboratorium Szalonego Chemika, laboratorium detektywistyczne z pobieraniem śladów linii papilarnych, prezentacja kuchni molekularnej czy efekty holograficzne. Młodzież mogła ponadto uczestniczyć w pokazie wytwarzania energii, wziąć udział w mechatronicznym mundialu (pneumatyczny symulator rzutów karnych), zobaczyć jak rozchodzi się ciepło, zostać na chwilę maszynistą Pendolino oraz obejrzeć pokaz mikroskopowy osadu z oczyszczalni ścieków.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłym roku równie licznie i chętnie wezmą udział w kolejnej Nocy Naukowców, a w przyszłości może sami będą ją tworzyć.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!