Akcja "Obudzić śpiących"

Galeria9 listopada 2017r. mimo przenikliwego zimna, na peronach jarocińskiego dworca kolejowego miała miejsce już po raz piąty plenerowa akcja "Obudzić śpiących". Akcja ta upamiętnia 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Mieszkańcy Jarocina oraz pasażerowie porannych pociągów otrzymali biało-czerwone rozetki, okolicznościowe ulotki, mogli też posłuchać pieśni patriotycznych oraz co najważniejsze, poczuć niecodzienną atmosferę.

Widowisko wywołało niezwykłe emocje u podróżnych. U wielu z nich widać było pozytywne zaskoczenie i uśmiech, inni oddawali się zadumie. Po kilku godzinach dworcowych działań, wszyscy obecni mogli posilić się ciepłą grochówką.

Organizatorami plenerowej akcji było Towarzystwo Pamięci Powstania na Wielkopolskiego, czynnie wspierali ją uczniowie klas z I i II liceum wojskowego z ZSP nr 2 w Jarocinie, Grupa Rekonstrukcyjna "Jedność" z Jarocina, Harcerze Hufca ZHP Jarocin, przedstawiciele 16JBRL w Jarocinie.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd