Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada 2017 w Wilkowyi poczet sztandarowy ZSP nr 2 w Jarocinie brał udział w obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego 1918-1919. Uroczystościom tym towarzyszyło hasło: „Aby człowiek wiedział dokąd idzie musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”

Obchody święta o godzinie 10 rozpoczęła msza w kościele parafialnym p.w. św. Wojciecha w Wilkowyi odprawiana w intencji Ojczyzny i Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 oraz rodzin powstańczych. Po uroczystościach w kościele nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich parafii Wilkowyja. Całość obchodów wzbogacił festyn niepodległościowy:
- występem dzieci Zespołu Szkół w Wilkowyi,
- występem orkiestry dętej z Żerkowa,
- wystawą pamiątek powstańczych,
- gry i zabawy o tematyce niepodległościowej,
- prezentacją grup rekonstrukcyjnych z Krotoszyna, Książa i Środy Wlkp. oraz poczęstunkiem dla wszystkich uczestników uroczystości.

Szczególne podziękowania dla uczniów - Sandry Grajek, Joanny Plesiak i Bartosza Kordusa z klasy III LW.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd