99 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Galeria27 grudnia 2017 roku klasa II TM reprezentowała ZSP nr 2 w Jarocinie w uroczystych obchodach 99 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza - z udziałem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Burmistrza Jarocina, radnych sejmiku wojewódzkiego, powiatu jarocińskiego oraz miasta i gminy Jarocin - miała miejsce w Mieszkowie, pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka.

Następnie w kościele pw. św. Marcina została odprawiona msza św. w intencji poległych powstańców. Uczestniczył w niej minister w kancelarii Prezydenta RP - Andrzej Dera, a także przedstawiciele Zarządu Województwa Wielkopolskiego, władze powiatu jarocińskiego oraz miasta i gminy Jarocin.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!