Uczniowie liceum wojskowego z zaświadczeniami ukończenia szkolenia przysposobienia wojskowego

Galeria19 stycznia 2018 r. na terenie 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego uczniów klasy III liceum z przysposobieniem wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Gospodarzem uroczystości był pan ppłk. Jarosław Grzesznik - Dowódca 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie. W wydarzeniu wzięli udział: pan Teodor Grobelny- Starosta Jarociński, pan Witold Bierła – Dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie, pan por. Dawid Gromadzki – Szef Szkolenia 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie oraz instruktorzy i nauczyciele uczący w klasie III liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym – pan st. chor. Maciej Zaborowski, pan Jacek Adamczak oraz wychowawca klasy pani Monika Mankiewicz - Wieczorek.

Podczas uroczystości została przedstawiona prezentacja poświęcona trzyletniemu cyklowi szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego, przygotowana przez uczniów Eliasza Bartkowiaka i Bartosza Kordusa Uroczystość prowadziła uczennica klasy III LW Sandra Grajek. Podziękowania dla dowódcy jednostki oraz kadry instruktorskiej odczytał w imieniu klasy, uczeń Wojciech Mehr. W swoim wystąpieniu podkreślił fakt, że zaszczytem dla uczniów była możliwość czerpania wiedzy bezpośrednio od profesjonalistów, w murach jednostki wojskowej o tak bogatej tradycji i historii, jednostki, która przez lata wykształciła wiele pokoleń żołnierzy dla Sił Zbrojnych RP.

Uczniowie wraz z podziękowaniami przekazali na ręce dowódcy batalionu pamiątkowe zdjęcie klasy. Pan ppłk. Jarosław Grzesznik, pan Teodor Grobelny – Starosta Jarociński oraz dyrektor szkoły Pan Witold Bierła wręczyli absolwentom zaświadczenia, potwierdzające ukończenie szkolenia z zakresu przysposobienia wojskowego. Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Our website is protected by DMC Firewall!