V akcja HDK „Oddaj krew z Dwójką”

Galeria6 marca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie po raz odbyła się szkolna akcja "Oddaj krew z Dwójką". Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie wszystkich typów szkół ZSP nr 2 w Jarocinie oraz krwiodawcy powiatu jarocińskiego.

Po raz drugi w jarocińskiej ”dwójce” krew oddawali przedstawiciele 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk, Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP. Ich udział w przedsięwzięciu odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji MSWiA „Spokrewnieni służbą”.

Szczególnie jesteśmy dumni z uczniów klas drugich, którzy po raz pierwszy oddali krew oraz z wieloletnich sympatyków akcji – naszych absolwentów.

Krew oddało 74 krwiodawców. Udało się zebrać aż 33,3 litry krwi. Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK i wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w ramach projektu „Tydzień dla zdrowia”. Krew pobierał zespół z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji. Zapraszamy za rok.

Our website is protected by DMC Firewall!