Wolontariusze jako sędziowie na OTYLIADZIE

GaleriaPo raz pierwszy najbardziej masowa impreza pływacka w Polsce rozpoczęła się JAROCIŃSKIM AQUAPRKU 10 marca 2018 r. punktualnie o godzinie 18.00, a zakończyła po 12 godzinach o 6.00 rano. Uczniowie naszej szkoły dzielnie poradzili sobie z powierzonym im zadaniem sędziowania na torach dla 70 uczestników OTYLIADY- mimo "upału" i zmęczenia doskonale dali sobie radę z liczeniem czasów i dystansów poszczególnych uczestników.

Przez cała noc wszystkie tory były zajęte - w regulaminie przewidziane były przerwy - w sumie uczestnicy OTYLIADY pokonali dystan 545,470 km – dało to 4 wynik w Polsce (!). Nad bezpieczeństwem pływaków czuwali ratownicy: Jacek Nowakowski, Dawid Bierła, Marcin Matłoka.

Najdłuższy dystans, bo aż 33 km i 150 metrów pokonał Krzysztof Kubiak. Drugie miejsce medalowe przypadło Piotrowi Płusie, który podobnie jak Krzysztof płynął równe 12 godzin - przepłynął dystans 27 km i 500 metrów. Brązowy krążek przypadł Grzegorzowi Wachowiakowi- absolwentowi ZSP nr 2 w Jarocinie- przepłynął 25 km i 125 metrów. Szczególne BRAWA należą się dla naszego nauczyciela wychowania fizycznego pana Jakuba Genstwy, który przepłynął 21 km i 25 metrów i zajął tym samym 4 miejsce.

Dużą walecznością wykazały się także kobiety. Najlepszą okazała się Aleksandra Adamska, która osiągnęła wynik 15 km i 25 m. II miejsce wywalczyła sobie Małgorzata Trzeciak, osiągając wynik 10 km i 200 metrów. Trzecie miejsce dla kolejnego naszego nauczyciela wychowania fizycznego pani Benity Zwierzyckiej, który pokonała 10 km i 100 metrów.

Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę certyfikat uczestnictwa oraz medal. Całej imprezie przyświecała dobra zabawa, widać było, że uczestnicy wychodzili z wody z uśmiechem na twarzy, gdyż większość pobiła swoje rekordy życiowe.

PODZIĘKOWANIA dla – Sandry Grajek, Oliwii Rzepeckiej, Joanny Plesiak, Mariki Maćkowiak, Mariki Antkowiak, Sandry Szymczak, Magdaleny Kaczmarek, Wiktorii Banasiak, Wiktorii Wachowiak, Eweliny Stawskiej, Dawida Rzepy, Filipa Papieża, Kacpra Lajtlicha i Kamila Piniewskiego. Opiekę nad młodzieżą przez całą noc sprawowała koordynatorka SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU – Hanna Wardeńska.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd